header-base

پرینت

مدیران اجرایی موظف به تعامل با رسانه ها هستند

استاندار خراسان رضوی در دیدار با اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات:

مدیران اجرایی موظف به تعامل با رسانه ها هستند

 

استاندار خراسان رضوی گفت: همه مدیران اجرایی در سطح این استان موظف به تعامل وسیع و گسترده با رسانه ها و مطبوعات هستند.

به گزارش روابط عمومی خانه مطبوعات استان خراسان رضوی، علیرضا رشیدیان در دیدار با اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات خراسان رضوی افزود: موضوع تعامل بین دستگاه های اجرایی به ویژه دولتی با رسانه ها در نظامی که مبتنی بر مردم سالاری دینی است از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی ادامه داد: رسانه ها به عنوان پنجره ای بین جامعه و مسئولان عمل می کنند و می توانند ارتباطات و تعاملات را به نحوی مدیریت کنند که در راستای اصلاح جامعه و کشور عمل شود. در نظام دینی ما انتظار است رسانه پنجره ای شفاف برای نزدیک کردن جامعه، مسئولان و مردم باشد، زیرا اشکالات و ضعف ها از سوی رسانه ها به عنوان چشم بینای جامعه بهتر دیده و انعکاس می یابد، در عین آن که در انتقال مسائل و مشکلات مردم هم به مسئولان نقشی مهم و موثر دارند.

استاندار خراسان رضوی گفت: در این میان یکی از ضعف ها طی چند سال اخیر در حوزه دولتی آن است که نتوانسته ایم به عنوان مدیران اجرایی و دولتی اقدامات و عملکردها را به درستی و آن طور که شایسته و بایسته است به جامعه انعکاس دهیم و انتظار است روابط عمومی دستگاه ها و مدیران در تعامل مناسب با رسانه ها به نحو موثری این موضوع را ساماندهی کنند.

وی با تاکید بر این که باید ارتباطات شورای اطلاع رسانی دولت در استان با خانه مطبوعات گسترش یابد، افزود: اگر اشکال و ضعفی در تعامل رسانه ها با ادارات وجود دارد باید پیگیری و مرتفع شود تا بر روی هم انباشته نشده و تبدیل به دیواری بلند در ارتباط بین رسانه ها و دستگاه ها نشود.

رشیدیان در ادامه به مباحث صنفی فعالان رسانه ای نیز اشاره و بیان کرد: ارائه آموزش های مناسب، بایدها و نبایدها و روش های صحیح عمل رسانه ای به فعالان این حوزه و خبرنگاران و نیز اخلاق حرفه ای به عنوان ضرورتی اساسی در استان از سوی تشکل خود آنان یعنی خانه مطبوعات باید با جدیت پیگیری شود.

وی با بیان این که نیازهای صنفی خبرنگاران نیز موضوع مهمی است، افزود: کار خبرنگاران سخت، دشوار و توام با حساسیت، استرس و فشارهای بسیار و مسئولیت های گسترده است. از این رو خبرنگاران نیازمند مجموعه صنفی و تشکیلات منسجم و قوی برای حمایت های صنفی، بیمه ای، مسکن و تسهیلات در حوزه های مختلف هستند.

استاندار ادامه داد: خانه مطبوعات می تواند به عنوان چنین مجموعه ای چتر گسترده تری را برای پر کردن خلاءهای موجود در زمینه نیازهای صنفی خبرنگاران داشته باشد. ما نیز در حوزه مسکن مهر و تسهیلات دیگر در این حوزه آمادگی کمک و همکاری داریم.

وی درباره بیمه خبرنگاران هم خاطرنشان کرد: در موضوع خبرنگارانی که به صورت حق التحریری و قراردادی فعالیت می کنند به منظور پوشش بیمه ای اقدام شود تا فعالیت آنان با دغدغه کمتر در شرایط مناسبتر صورت گیرد.

رشیدیان افزود: برای پوشش بیمه ای فراگیر این خبرنگاران باید نسبت به ورود سازمان تامین اجتماعی و ایجاد زمینه مناسب برای بازنشستگی آنان اقدام شود.

وی ادامه داد: برای فضای مناسب خانه مطبوعات هم آمادگی وجود دارد از طریق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیگیری و این موضوع دنبال می شود تا خانه مطبوعات خراسان رضوی خانه دار شود.

رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات خراسان رضوی هم در این دیدار با تاکید بر ضرورت تعامل گسترده استانداری و خانه مطبوعات، ابراز امیدواری کرد این تعامل در این دوره افزایش یابد و افزود: انتظار است همان گونه که احزاب استان و تشکل های دولتی خانه دار شده اند، استانداری کمک کند تا خانه مطبوعات خراسان رضوی نیز بعد از 16 سال فعالیت، خانه دار شود تا بتوان نشست های رسمی و غیر رسمی بین رسانه ها و مدیران را در آن برگزار کرد.

سید جلال فیاضی افزود: برخی اقدامات امکان واگذاری به خانه مطبوعات استان را داراست.

وی خراسان رضوی را قطب دوم رسانه ای کشور دانست وادامه داد: امید است ارتباطات بین استانداری و خانه مطبوعات استان گسترش یابد و انتظار حمایت و پشتیبانی بیش از گذشته را داریم./

پرینت

خانه مطبوعات متولی راه اندازی میز گفت و گوی دولت و رسانه ها می شود

معاون استاندار خراسان رضوی در دیدار با اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات:

خانه مطبوعات متولی راه اندازی میز گفت و گوی دولت و رسانه ها می شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی خواستار راه اندازی میز گفت و گوی دولت و رسانه ها شد و گفت: خانه مطبوعات استان در این راستا نقش مهمی بر عهده دارد و متولی راه اندازی میز گفت و گوی دولت و رسانه ها می شود.

به گزارش روابط عمومی خانه مطبوعات استان خراسان رضوی، سید جواد حسینی امروز دوشنبه در دیدار با اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات خراسان رضوی افزود: راه اندازی میز گفت و گوی دولت و رسانه ها و ساماندهی نشست های خبری توسط خانه مطبوعات خراسان رضوی در این چارچوب می تواند نتیجه موثری در حوزه اطلاع رسانی، آگاهی بخشی و تعامل بخش های مختلف ایفا کند.

وی ادامه داد: دولت باید با تقویت رسانه ها در واقع به توسعه و رشد جامعه کمک کند و در این مسیر رسانه های همراه و منتقد هر دو باید حضور داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: استانداری نیز برای هر اقدام و حمایتی از خانه مطبوعات خراسان رضوی آمادگی دارد و از هر امکانی که از طریق استانداری برای مجموعه بزرگ و اثرگذار رسانه ها و خانه مطبوعات استان خراسان رضوی قابل فراهم شدن باشد، فروگذار نمی کنیم.

وی افزود: لازم است در این زمینه طرح های عملیاتی خانه مطبوعات استان ارائه شود تا پیگیری کنیم.

حسینی با بیان اینکه یکی از ضرورت های حوزه رسانه ای داشتن تشکل صنفی قوی است، ادامه داد: در خراسان رضوی خانه مطبوعات استان طی سال های اخیر قوت یافته و می تواند نقش موثری در تعاملات رسانه ای با بخش های مختلف دولتی و خصوصی و مردم ایفا نماید.

وی خاطرنشان کرد: این مجموعه به عنوان یک تشکل صنفی در کنار این مباحث و کارکردها می تواند زمینه گفت و گو و اطلاع رسانی با بسیاری از مسئولان کشوری و بین المللی را که سالانه به مشهد الرضا (ع) سفر می کنند؛ فراهم کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی افزود: این مجموعه می تواند ظرفیت رسانه ای استان را برای معرفی مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام و شهری که کارکردی بین المللی دارد بر مبنای دیپلماسی رسانه ای وجهه همت خود قرار دهد.

وی ادامه داد: همچنین خوب است خانه مطبوعات خراسان رضوی برای معرفی و ارتقای ظرفیت رسانه های استان دستاورد مطبوعات را در قالب نمایشگاه هایی ارائه دهد.

حسینی گفت: استانداری موضوع اختصاص مکانی برای خانه مطبوعات خراسان رضوی  و در واقع خانه دار شدن این خانه را پیگیری می کند.

رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات خراسان رضوی نیز در این دیدار گفت: این استان بعد از تهران قطب رسانه ای کشور است و تقریبا همه شهرستان های استان دارای نشریه هستند که در اطلاع رسانی و تعامل دوجانبه موثرند.

سید جلال فیاضی افزود: امروز رسانه ها به سمت محلی شدن پیش می روند و در این میان شهر مشهد و خراسان رضوی از نظر نیروی تخصصی رشد خوبی یافته و ظرفیت های قابل توجهی دارد.

وی با بیان اینکه جامعه رسانه ای و خبرنگاران خوبی در استان وجود دارد، ادامه داد: رسانه ها و خبرنگاران استان از نجیب ترین فعالان رسانه ای کشور از نظر دلبستگی به نظام، انقلاب، رهبری و کشور هستند که با محدودیت ها و تنگناهای بسیار تلاش می کنند نقش موثر خود را به بهترین شکل ایفا کنند.

رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات خراسان رضوی خاطرنشان کرد: رسانه ها اعم از منتقد و همراه، همواره یک فرصت هستند و مسئولان و متولیان امر باید این ظرفیت را فرصتی برای پیشبرد جامعه بدانند و در تعامل با آن در راستای توسعه کشور و استان گام بردارند.

وی افزود: امروز باید دستگاه ها به نحو مطلوب از ظرفیت رسانه ای استان استفاده کنند و با وجود آنکه ارتباط خوبی بین مسئولان استان و رسانه ها وجود دارد، اما باز هم گلایه هایی درمورد نحوه و میزان این تعاملات وجود دارد.

فیاضی با اشاره به گذشت بیش از 16 سال از تاسیس خانه مطبوعات خراسان رضوی گفت: خانه مطبوعات استان هنوز خانه ندارد و در این راستا نیاز به حمایت و مساعدت جدی استانداری و مسئولان استان است.

به گفته وی، بسیاری از امور را می شود به خانه مطبوعات استان واگذار کرد و در این راستا این خانه ظرفیت برگزاری همایش ها و ایجاد ستادهای اطلاع رسانی را در سطح مشهد و استان دارد.

رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات خراسان رضوی با گلایه از تعاملات استانداری با هیئت مدیره قبلی خانه مطبوعات استان، گفت: انتظار ما در این دوره همکاری و همراهی های بیشتر از سوی استانداری با این تشکل صفی رسانه است./

پرینت

خانه مطبوعات خراسان رضوی همچنان کرامت و استقلال خود را حفظ کند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در دیدار با اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات:

خانه مطبوعات خراسان رضوی همچنان کرامت و استقلال خود را حفظ کند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: خانه مطبوعات خراسان رضوی همچنان کرامت و استقلال خود را حفظ کند.

به گزارش روابط عمومی خانه مطوعات استان خراسان رضوی، سید سعید سرابی امروز در دیدار با اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات استان خراسان رضوی در مشهد افزود: با تدبیر هیئت مدیره سابق خانه مطبوعات خراسان رضوی، انتخابات هیئت مدیره این خانه به خوبی و بدون هیچ حاشیه ای برگزار شد و ترکیب هیئت مدیره منتخب نیز، بسیار خوب است.

وی با تقدیر از عملکرد هیئت مدیره سابق خانه مطبوعات خراسان رضوی به ویژه محمد سعید احدیان رئیس هیئت مدیره این موسسه در دوره قبل، افزود: حتما در دوره گذشته کوتاهی هایی داشته ایم و توان ما محدود است؛ اما در دوره جدید باید با همت زیادی در کنار خبرنگاران حاضر باشیم و میزان همراهی ما بیش از گذشته باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: چند اتفاق خوب در هیئت مدیره دوره قبل خانه مطبوعات استان رقم خورد که می تواند این مسیر در این دوره نیز ادامه یابد.

وی توضیح داد: خانه مطبوعات خراسان رضوی در دوره گذشته وارد حاشیه ها نشد، سیاست زدگی در فضای خانه وجود نداشت، در حالی که به دنبال تعامل با دستگاه های اجرایی بود، کرامت و استقلال خود را حفظ کرد و در هیچ کجا جایگاه خود را ارزان فروشی نکرد و آرامش نیز در فضای این خانه حکم فرما بود.

سرابی خاطرنشان کرد: از برگزاری جشن روز خبرنگار توسط خانه مطبوعات خراسان رضوی طی امسال که مشهد پایتخت فرهنگی جهان اسلام است، حمایت بیشتری می کنیم.

وی افزود: موضوع خانه دار شدن خانه مطبوعات استان را نیز حل می کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با بیان این که خانه مطبوعات استان طی دوره گذشته در مجموع موفق بود، ادامه داد: امیدواریم با توجه به ترکیب خوب هیئت مدیره جدید این موسسه و آرامش موجود در آن، با همت اعضای هیئت مدیره این خانه، تجارب بهتری حاصل شود.

در ابتدای این دیدار رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات استان خراسان رضوی نیز در سخنانی با تقدیر از همکاری بسیار صمیمانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با خانه مطبوعات خراسان رضوی طی دوره گذشته و نیز تشکر از اعضای هیئت مدیره سابق خانه مطبوعات، گفت: نقش روزنامه ها به ویژه روزنامه های خراسان و قدس در خانه مطبوعات خراسان رضوی، بسیار مهم و تعیین کننده است که در این دوره، هم آقای احدیان مدیر مسئول روزنامه خراسان و هم آقای شمسایی مدیر مسئول روزنامه قدس قول داده اند که این همکاری ادامه یابد.

سید جلال فیاضی افزود: یکی از اهداف مهم در دوره فعلی این است که خانه مطبوعات خراسان رضوی با کمک اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی صاحب خانه ای مستقل شود.

وی ادامه داد: ایجاد درآمد پایدار برای خانه مطبوعات استان از دیگر برنامه های هیئت مدیره است که در این راستا توزیع آگهی های ثبتی از طریق این خانه کمک شایانی می کند و این موضوع از مطالبات جدی خانه مطبوعات از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان است.

رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات خراسان رضوی اظهار داشت: برگزاری دوره های آموزشی بیشتر و افزایش تعامل با دستگاه های اجرایی استان برای پیشبرد اهداف خانه مطبوعات از دیگر برنامه های این خانه است.

وی اضافه کرد: همچنین به دنبال ایجاد اتاق گفت و گوی مناسب بین مسئولان و رسانه ها هستیم تا زمینه پاسخگویی مدیران به رسانه ها بیش از پیش فراهم شود.

فیاضی تاکید کرد: باید راه حلی برای شرط بیمه رسانه بودن در عضویت خبرنگاران در خانه مطبوعات بیابیم.

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی هم در این نشست ضمن تقدیر از عملکرد هیئت مدیره سابق خانه مطبوعات استان گفت: هیئت مدیره جدید خانه مطبوعات خراسان رضوی همچون هیئت مدیره سابق، جزو بهترین های مطبوعات استان هستند.

یوسف امینی با تاکید بر ادامه حمایت های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از خانه مطبوعات افزود: طی دو سال گذشته برنامه های خوبی همچون برگزاری مراسم روز خبرنگار، برگزاری اولین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری استان، برگزاری دوره های آموزشی و پرداختن به خدمات رفاهی و تفریحی اجرا شد که امیدواریم این برنامه ها در دوره جدید با قوت بیشتری ادامه یابد.

وی همچنین خواستار برگزاری نمایشگاه مطبوعات استان با مشارکت جدی خانه مطبوعات شد.

پرینت

اعلام آمادگی مدیرکل تامین اجتماعی خراسان رضوی برایتشکیل کارگروه حل مشکلات رسانه ها و خبرنگاران

در دیدار با اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات خراسان رضوی انجام گرفت

اعلام آمادگی مدیرکل تامین اجتماعی خراسان رضوی برایتشکیل کارگروه حل مشکلات رسانه ها و خبرنگاران

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان رضوی برای تشکیل کارگروه مشترک این اداره کل با خانه مطبوعات خراسان رضوی برای حل مشکلات رسانه ها و خبرنگاران استان در زمینه تامین اجتماعی اعلام آمادگی کرد.

به گزارش روابط عمومی خانه مطوعات استان خراسان رضوی، محمد قوامی صبح امروز شنبه 24 تیرماه در دیدار با اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات استان خراسان رضوی در مشهد افزود: در صورتی که دغدغه های خبرنگاران در زمینه بیمه بودن و مسائل شغلی حل شود، گامی برای ایجاد آرامش بیشتر در جامعه برداشته می شود.

وی ادامه داد: تشکیل و ایجاد کارگروهی مشترک میان اداره کل تامین اجتماعی خراسان رضوی و خانه مطبوعات خراسان رضوی برای رفع مشکلات قشر خبرنگاران موثر است و آمادگی تشکیل آن را داریم.

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان رضوی همچنین برای برگزاری نشست های آموزشی به منظور آشنایی بیشتر خبرنگاران استان با قوانین و خدمات تامین اجتماعی اعلام آمادگی کرد.

در ابتدای این دیدار که روسای نواحی تامین اجتماعی مشهد هم در آن حضور داشتند، رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات استان خراسان رضوی نیز در سخنانی با اشاره به وجود تعامل میان تامین اجتماعی و رسانه های استان گفت: هدایت هدفمندی یارانه های مطبوعاتی به سمت استفاده رسانه ها برای حق بیمه خبرنگاران اقدام مثبتی از سوی معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود که باعث افزایش بهره مندی خبرنگاران از بیمه شد.

سید جلال فیاضی در ادامه با اشاره به نگرانی و دغدغه اهالی رسانه از تغییرات احتمالی در قانون مشاغل سخت و زیان آور و افزایش مدت 20 سال خدمت در این گونه مشاغل همچون خبرنگاری، افزود: باید قانون بازنشستگی 20 ساله خبرنگاران به عنوان شغل سخت و زیان آور تثبیت شود تا موجب بر هم خوردن امنیت شغلی آنان نشود و بهتر است قانون ثابتی در این زمینه وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: رسانه ها و اهالی رسانه های استان خراسان رضوی جزو نجیب ترین اهالی رسانه کشور هستند.

پرینت

مسئولان حرمت قلم و قلمداران را رعایت کنند

خانه مطبوعات خراسان رضوی با صدور پیامی به مناسبت روز قلم:

مسئولان حرمت قلم و قلمداران را رعایت کنند

خانه مطبوعات استان خراسان رضوی با صدور پیامی به مناسبت فرارسیدن 14 تیرماه روز قلم، ضمن تبریک این روز به همه قلمداران، اعم ازخبرنگاران، روزنامه نگاران، نویسندگان، مولفان، هنرمندان و ...؛ تاکید کرد که مسئولان حرمت قلم و قلمداران را رعایت کنند.

به گزارش روابط عمومی خانه مطبوعات استان خراسان رضوی، در این پیام آمده است: «حضرت خداوند قلم را به سوگند خویش حرمتی چنان بشکوه بخشید که تا همیشه توان به قلمداری و حتی قلم یاری، مباهات کرد. قلم آنگاه که در دایره سوگند خداوندی بر کاغذ می رود و نقشه راه پیشرفت انسانی و اجتماعی را فراهم می کند، فراتر از خون شهید تعریف می شود تا جایگاه قلم های نورآفرین در هندسه ایمان مشخص گردد و مردمان به سوی دعوت قلم، راه یابند.»

در این پیام اضافه شده است: «باری قلم مقدس است و با کلمات نورآفرینی که می نویسد، مورد تکریم خدا قرار می گیرد و حق است تا ما بندگان خدا نیز قلم را حرمتی مضاعف بگذاریم.»

در ادامه این پیام آمده است: «خانه مطبوعات خراسان رضوی، با گرامی داشت قلم و لوح و کلمه، قلم داران را حرمتی مضاعف می گذارد و این روز را به همه قلمداران، اعم ازخبرنگاران، روزنامه نگاران، نویسندگان، مولفان، هنرمندان و... شادباش می گوید و امید دارد آزادی و حرمت قلم های حق جو و حق گو، بیش از گذشته مورد نظر و عمل همگان به ویژه اصحاب حکومت باشد و مسئولان حرمت قلم و قلمداران را رعایت کنند.»

در پایان پیام خانه مطبوعات خراسان رضوی به مناسبت روز قلم آورده شده است: «این حرمت گذاری، نقد را که نماد امروزی و عینی امر به معروف و نهی از منکر می باشد را در جایگاه شایسته خود می نشاند و ارکان حاکمیت را به اصلاح امور برمی انگیزاند. ان شاءالله با حرمت داری قلم، همه ما نقش خویش را در راستای اعتلا و توسعه واجب مظلوم «امر به معروف و نهی از منکر» ایفا کنیم. ان شاءالله» /