header-base

پرینت

مدیر مسئول آوای کاشمر: برگزاری جشنواره مطبوعات خراسان رضوی نشان از نیک اندیشی متولیان حوزه رسانه است

بی شک برگزاری جشنواره مطبوعات در استان خراسان‌رضوی نشان از نیک‌اندیشی سیاست‌گذاران و تصمیم‌گیران حوزه رسانه دارد. مدیر مسئول دو هفته نامه آوای کاشمر در گفت و گو با ستاد خبری اولین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری خراسان رضوی با بیان این مطلب گفت:بسیار مسرت بخش است برگزاری چنین جشنواره ای که برای ایجاد حس رقابت، بین فعالان رسانه‌ای به خصوص خبرنگاران شهرستانی برگزار می شود.

«زهره احمدی» درباره اهمیت برگزاری جشنواره مطبوعات استان افزود: پس از گذشت دو دهه از برگزاری نمایشگاه مطبوعات شرق کشور، برپایی اولین جشنواره مطبوعات خراسان‌رضوی و تداوم آن در سال‌های آتی می‌تواند به ایجاد فضای رقابت و کیفی‌سازی مطبوعات به ویژه نشریات محلی کمک شایانی داشته باشد و حتی در تقویم برنامه‌های فرهنگی و هنری استان قرار گیرد تا هر سال، عملکرد مطبوعات و رسانه‌ها به بهانه این جشنواره مورد ارزیابی قرار گیرد.

نشریات شهرستان ها حرف های بسیاری برای گفتن دارند

وی درباره نقش مطبوعات استان در مقایسه با نشریات پایتخت نشین گفت: مطبوعات و رسانه‌های استان نقش مؤثری در فضای رسانه‌ای کشور دارند هر چند متأسفانه در سال‌های اخیر کمتر مورد توجه مسئولان فرهنگی خراسان‌رضوی قرار گرفته‌اند که اوج این بی‌توجهی در نمایشگاه مطبوعات به چشم خورد و غرفه اداره کل نامش تغییر کرد و اثری از نشریات استان نبود. امید است در این رابطه تغییر رویه‌ای انجام پذیرد و همچون گذشته خبرنگاران شهرستانی مورد توجه قرار گیرند و در مراسم و جلسات مطبوعاتی مختلف دعوت شوند تا آن ها حضور موثرتری داشته باشند.

وی تصریح کرد:این جشنواره یک رخداد مطبوعاتی مهم در استان به شمار می‌رود و یک مطالبه جدی از سوی اصحاب رسانه است تا توانمندی‌های آنان در فضای رقابتی مورد محک پیشکسوتان این حوزه قرار گیرد. هر چند اعتقاد دارم اگر نگاه دقیق‌تری به نشریات شهرستانی صورت گیرد، آن ها قادر خواهند بود در بسیاری موارد نه تنها همپای نشریات مرکز استان باشند بلکه از آن ها نیز پیشی بگیرند و حرف‌های بسیاری برای گفتن دارند. این بدان معنی نیست که احساس شود خبرنگاران شهرستانی نیاز به ترحم و نگاه ویژه دارند، بلکه ثابت شده است در بسیاری موارد این نشریات از نشریاتی که در مراکز استان با آن امکانات خاص منتشر می‌شود، موفقیت‌های بیشتری داشته و حتی تأثیرگذاری‌شان بیشتر بوده است.

حمایت خانه مطبوعات از فعالان رسانه

مدیر مسئول دو هفته نامه آوای کاشمر درباره اقدامات و فعالیت های خانه مطبوعات خراسان رضوی یاد آور شد: فعالیت‌های خانه مطبوعات در دو سال اخیر نشان از ریشه دواندن و بالندگی این مجموعه دارد که برای حمایت صنفی از فعالان عرصه مطبوعات آستین همت بالازده است. به ویژه آن‌که پس از سال ها رخوت، اندک حرکات این مجموعه توانسته برای اصحاب مطبوعات نوید بخش در پیش بودن روزهای بهتری باشد. امید که در آینده شاهد توفیقات بیشتر این مجموعه باشیم.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن