header-base

پرینت

مدیر مسئول نوید خراسان:جشنواره مطبوعات خراسان رضوی پل ارتباطی برای خبرنگاران شهرستان هاست

برگزاری جشنواره مطبوعات خراسان رضوی، پل ارتباطی روزنامه نگاران شهرستان ها با مرکز استان است.مدیر مسئول هفته نام نوید خراسان (تربت حیدریه) با بیان این مطلب به ستاد خبری اولین جشنواره مطبوعات، خبرگزاری ها و پایگاه های خبری خراسان رضوی، گفت: حضور خبرنگاران و روزنامه نگاران شهرستانی در جمع دیگر خبرنگاران مرکز استان، این نوید را خواهد داشت که با معرفی آثار خود بهتر دیده شوند و در یک رقابت برابر، توانایی خود را به جامعه مطبوعات استان و کشور نشان دهند. «محمد رضا سالار مقدم» اهمیت برگزاری جشنواره مطبوعات را در ایجاد وحدت و اتحاد میان روزنامه نگاران استان مهم تلقی و تصریح کرد: عملکرد روزنامه نگاران شهرستان ها در مقایسه به روزنامه نگاران مرکز استان که امکانات بیشتری در اختیار دارند قابل قیاس نیست به همین دلیل خواستار این هستیم که آثار این افراد به نسبت امکانات، تجهیزات و دوری از منابع خبری سنجیده و ارزیابی شود.

خراسان رضوی مولد خبرنگار است

وی درباره جایگاه مطبوعات خراسان رضوی در کشور نیز گفت: مطبوعات استان پیشینه و تاریخی به مراتب بهتر و سازنده تری در مقایسه با دیگر استان ها دارد و اکثر روزنامه نگاران موفق از شهرستان های استان به کشور معرفی شده اند بنابراین می توان گفت که خراسان رضوی، مولد روزنامه نگار و خبرنگار است. وی انگیزه روزنامه نگاران شهرستان برای حضور در نخستین جشنواره مطبوعات استان را مثبت ارزیابی کرد و ادامه داد: خبرنگاران شهرستان های استان به طور قطع، عزم خود را برای حضور در جمع همکاران خود در این جشنواره جزم کرده اند و با قدرت و تمام توان حضور خواهند داشت چرا که معتقدیم این حضور می تواند در بالا بردن انگیزه خبری و گزینش بهترین ها توسط داوران جشنواره ملاک شایسته ای برای نشان دادن توان نگارشی شهرستانی ها باشد.

خانه تکانی در خانه مطبوعات استان

مدیر مسئول هفته نامه نوید خراسان درباره فعالیت خانه مطبوعات استان هم گفت: خانه مطبوعات استان طی 2 سال اخیر، خانه تکانی خوبی را انجام داد و با برگزاری اردوهای تفریحی، کارگاه های آموزش روزنامه نگاری و وحدت نشریات استان کارنامه موفقی داشت. وی ادامه داد: برگزاری جشنواره مطبوعات استان یکی دیگر از تلاش های متولیان این خانه است که می تواند کمک شایانی به ارتقای دانش علمی روزنامه نگاران استان باشد. سالار مقدم، خواستار همیاری و همکاری مجامع فرهنگی به خصوص معاونت مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در حمایت از عملکرد مدیران خانه مطبوعات استان شد اظهار کرد: در این برهه از زمان که رسانه های معاند در پی تخریب افکار عمومی هستند حمایت از نشریات و روزنامه های استانی و منطقه ای می تواند در ممانعت از ریشه دواندن این رسانه ها در میان نوجوانان و جوانان نقش قابل توجه ای داشته باشد.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن