header-base

پرینت

مدیران اجرایی موظف به تعامل با رسانه ها هستند

استاندار خراسان رضوی در دیدار با اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات:

مدیران اجرایی موظف به تعامل با رسانه ها هستند

 

استاندار خراسان رضوی گفت: همه مدیران اجرایی در سطح این استان موظف به تعامل وسیع و گسترده با رسانه ها و مطبوعات هستند.

به گزارش روابط عمومی خانه مطبوعات استان خراسان رضوی، علیرضا رشیدیان در دیدار با اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات خراسان رضوی افزود: موضوع تعامل بین دستگاه های اجرایی به ویژه دولتی با رسانه ها در نظامی که مبتنی بر مردم سالاری دینی است از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی ادامه داد: رسانه ها به عنوان پنجره ای بین جامعه و مسئولان عمل می کنند و می توانند ارتباطات و تعاملات را به نحوی مدیریت کنند که در راستای اصلاح جامعه و کشور عمل شود. در نظام دینی ما انتظار است رسانه پنجره ای شفاف برای نزدیک کردن جامعه، مسئولان و مردم باشد، زیرا اشکالات و ضعف ها از سوی رسانه ها به عنوان چشم بینای جامعه بهتر دیده و انعکاس می یابد، در عین آن که در انتقال مسائل و مشکلات مردم هم به مسئولان نقشی مهم و موثر دارند.

استاندار خراسان رضوی گفت: در این میان یکی از ضعف ها طی چند سال اخیر در حوزه دولتی آن است که نتوانسته ایم به عنوان مدیران اجرایی و دولتی اقدامات و عملکردها را به درستی و آن طور که شایسته و بایسته است به جامعه انعکاس دهیم و انتظار است روابط عمومی دستگاه ها و مدیران در تعامل مناسب با رسانه ها به نحو موثری این موضوع را ساماندهی کنند.

وی با تاکید بر این که باید ارتباطات شورای اطلاع رسانی دولت در استان با خانه مطبوعات گسترش یابد، افزود: اگر اشکال و ضعفی در تعامل رسانه ها با ادارات وجود دارد باید پیگیری و مرتفع شود تا بر روی هم انباشته نشده و تبدیل به دیواری بلند در ارتباط بین رسانه ها و دستگاه ها نشود.

رشیدیان در ادامه به مباحث صنفی فعالان رسانه ای نیز اشاره و بیان کرد: ارائه آموزش های مناسب، بایدها و نبایدها و روش های صحیح عمل رسانه ای به فعالان این حوزه و خبرنگاران و نیز اخلاق حرفه ای به عنوان ضرورتی اساسی در استان از سوی تشکل خود آنان یعنی خانه مطبوعات باید با جدیت پیگیری شود.

وی با بیان این که نیازهای صنفی خبرنگاران نیز موضوع مهمی است، افزود: کار خبرنگاران سخت، دشوار و توام با حساسیت، استرس و فشارهای بسیار و مسئولیت های گسترده است. از این رو خبرنگاران نیازمند مجموعه صنفی و تشکیلات منسجم و قوی برای حمایت های صنفی، بیمه ای، مسکن و تسهیلات در حوزه های مختلف هستند.

استاندار ادامه داد: خانه مطبوعات می تواند به عنوان چنین مجموعه ای چتر گسترده تری را برای پر کردن خلاءهای موجود در زمینه نیازهای صنفی خبرنگاران داشته باشد. ما نیز در حوزه مسکن مهر و تسهیلات دیگر در این حوزه آمادگی کمک و همکاری داریم.

وی درباره بیمه خبرنگاران هم خاطرنشان کرد: در موضوع خبرنگارانی که به صورت حق التحریری و قراردادی فعالیت می کنند به منظور پوشش بیمه ای اقدام شود تا فعالیت آنان با دغدغه کمتر در شرایط مناسبتر صورت گیرد.

رشیدیان افزود: برای پوشش بیمه ای فراگیر این خبرنگاران باید نسبت به ورود سازمان تامین اجتماعی و ایجاد زمینه مناسب برای بازنشستگی آنان اقدام شود.

وی ادامه داد: برای فضای مناسب خانه مطبوعات هم آمادگی وجود دارد از طریق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیگیری و این موضوع دنبال می شود تا خانه مطبوعات خراسان رضوی خانه دار شود.

رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات خراسان رضوی هم در این دیدار با تاکید بر ضرورت تعامل گسترده استانداری و خانه مطبوعات، ابراز امیدواری کرد این تعامل در این دوره افزایش یابد و افزود: انتظار است همان گونه که احزاب استان و تشکل های دولتی خانه دار شده اند، استانداری کمک کند تا خانه مطبوعات خراسان رضوی نیز بعد از 16 سال فعالیت، خانه دار شود تا بتوان نشست های رسمی و غیر رسمی بین رسانه ها و مدیران را در آن برگزار کرد.

سید جلال فیاضی افزود: برخی اقدامات امکان واگذاری به خانه مطبوعات استان را داراست.

وی خراسان رضوی را قطب دوم رسانه ای کشور دانست وادامه داد: امید است ارتباطات بین استانداری و خانه مطبوعات استان گسترش یابد و انتظار حمایت و پشتیبانی بیش از گذشته را داریم./

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن